Česko-ruská společnost na Příbramsku v roce 2017Příbramští studenti a studenti Ruské střední školy při Velvyslanectví Ruska v ČR se každoročně účastní předjarního setkání v brdských lesích. Začátkem dubna společně upravují pietní místa a pomníčky padlých sovětských a našich hrdinů.

pribram-brdska-brigada1-600.jpg

Tradiční akce Putování po partyzánských stezkách se zúčastnili 8. května 2017 naši i ruští občané. Před zahájením akce představitelé Velvyslanectví Ruské federace v ČR, Ruské střední školy společně s vedením Středočeské krajské rady Česko-ruské společnosti položili květiny u pomníku padlých hrdinů. Vyhodnocení akce a beseda „poutníků“ se uskutečnila péčí ing. Jiřího Grunbauera v Léčebně Charlotty Masarykové v Bukovanech.

pribram-pomnik-kvetiny600.jpg

Na Festivalu sborového zpěvu, který již řadu let pořádá Střední škola při Velvyslanectví Ruské federace za účasti sborů z dalších zemí, opět velmi úspěšně reprezentoval Příbram Pěvecký sbor dr. Evy Káčerkové. Praha 4. dubna 2017

pribram-soubor-jeviste600.jpg

 mesto-pribram-logo.jpg

Město Příbram podpořilo svým grantem dopravu souboru na Festival a také besedu Poznej mou zemi, která se uskutečnila u 5.5.2017 v Gymnáziu Pod Svatou Horou – o projektu podrobněji v předchozím článku Pojďte se přátelit s jinými zeměmi. Jazyková škola ´Czech Prestige´ v Praze představuje.

Byl podpořen také program Vánoční zpívání a vyprávění o putování písniček a slavných českých muzikantů po Rusku i jinde, který se uskutečnil ve čtvrtek 21. prosince 2017 na adventních trzích se na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami, ve spolupráci s ředitelem ZŠ Jiráskovy sady Mgr. Milošem Přibylem. V programu vystoupili Mgr. Simona Hajšmanová, Mgr. Jiří Klapka, Jura Klapka a pěvecký sbor ZŠ Jiráskovy sady. Vyprávění o slavných českých hudebníci působící v zahraničí, kteří se narodili, nebo tvořili na Příbramsku doplňovaly naše lidové písně v češtině i v překladech a samozřejmě i staré koledy. Společné zpívání s publikem, ve kterém bylo více jak tři sta dětí mělo milou předvánoční atmosféru, do které pěkně zapadla i radostná rusínská koleda Daj mně Bože dobrij čas, jejíž refrén Oj nu nu, oj nu nu rozveselím rodinu zpívalo celé Masarykovo náměstí.

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář