Festival »Nový ruský film«Projekcí filmu Pár byl v multiplexu Slovanský dům v Praze zahájen 27. září 2019 druhý ročník festivalu Nový ruský film.
logo_festival.jpg
Festival chce českým divákům ukázat nejnovější ruskou filmovou produkci. V Praze probíhá od pátku 27. září do soboty 6. října 2019, od 10. do 20. října pak v Brně, Ostravě, Zlíně a Plzni. Celkově bude předvedeno více než čtyřicet nových ruských filmů, což je ve srovnání s prvním ročníkem dvojnásobek. Jedná se o filmy umělecké, dokumentární, animované, komedie, filmová dramata i horror, filmy pracující s náměty klasickými i současnými. Doprovodnými akcemi jsou besedy a setkání s ruskými filmovými tvůrci, koncert zpěvačky etnické hudby Oleny Uutai, výstava fotografií Igora Gněvaševa a další, jako například Den Arktidy s promítáním filmu Velká severní cesta, který proběhl v sobotu 28. září na pražském Dlabačově a 30. září 2019 na Velvyslanectví Ruské federace z jehož iniciativy se festival koná.

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů