Ruština v EvropěV Berlíně se 27.září 2019 uskutečnila konference o významu občanských sdružení v popularizaci ruského jazyka v Evropě.
Federální svaz německých sdružení Západ-Východ a Fond "Russkij mir" pozvali na jednání představitele občanských sdružení ze zemí sousedících s Německem, aby společně s organizátory představili svoje organizace, které se věnují mimoškolním formám popularizace ruského jazyka. Při celkovém hodnocení situace byl oceněn fakt, že v ČR v posledních deseti letech stoupl zájem o výuku ruského jazyka pětkrát a v této souvislosti byl oceněn i význam českého Festivalu ARS POETICA - Puškinův památník při poznávání ruské kultury. Jednání proběhlo ve velmi přátelské a tvůrčí atmosféře, účastníci přivítali možnost vzájemného poznání, nových kontaktů a uvítali i návrh na uskutečnění mezinárodního kola festivalu Festivalu ARS POETICA - Puškinův památník. V závěru dne přijal účastníky konference velvyslanec Ruské federace v Berlíně J.E. Sergej Něčajev.
Velvyslanectví RF BERLÍN.jpeg
Budova velvyslanectví RF v Berlíně
VELVYSL. VITRÁŽ.jpg
Vitráž ve vstupní hale velvyslanectví

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů