Eduard Nápravník v Muzeu hudbyDne 17. října 2019 byla v Českém muzeu hudby zahájena výstava „Eduard Nápravník – český dirigent v Petrohradu“ k 180. výročí narození českého skladatele a dirigenta E. Nápravníka. Akce byla organizována Petrohradským státním muzeem divadelního a hudebního umění ve spolupráci s Národním muzeem – Českým muzeem hudby za podpory Velvyslanectví RF v ČR a Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.
Na výstavě jsou vystaveny málo známé fotografie a archivní materiály ze sbírek Petrohradského státního muzea divadelního a hudebního umění. Jsou mezi nimi náčrty, zobrazení přírody, vývěsky a programy, sochařské portréty a fotografie umělců, se kterými český skladatel a dirigent pracoval. Výstava potrvá do 15. listopadu 2019.
Výstavu přivezla Elena Grumandová z Petrohradského státního muzea divadelního a hudebního umění. Ocenila význam Nápravníka v ruské kultuře, spolupráci obou muzei i činnost naší Společnosti a Nadace Eduarda Nápravníka v oblasti poznávání česko-ruských vztahů. S obdivem hodnotila naše publikace Zpěvník ruských písní i zpěvník Písně Československa.

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů