Metodický seminář a setkání učitelů ruštiny – Ruské centrum ZČU PlzeňV Ruském centru ZČU se bude 25. února 2022 od 14 do 17 hodin konat další seminář pro ruštináře věnovaný metodice výuky jazyka, moderním studijním materiálům, aktuální problematice současné ruštiny a ruské kultury. Program budou tvořit workshopy, prezentace a praktické kurzy.
ucitelnica_W.jpg
V programu:
Новые источники информации и учебных материалов в сети Интернет
(Vlasta Klausová, Ruské centum v Plzni)
Рассказываем о России и учим русскому в Инстаграме
Личный опыт (Vereskové А. и М. @ZazijRusko)
Zájemci se mohou přihlásit na adrese golotvav@ujp.zcu.cz nebo pomocí formuláře.
Nebudete-li mít možnost přijít do Ruského centra ZČU, můžete se zapojít online.
 
Seminář je součástí profesních setkávání učitelů ruštiny ZŠ, SŠ, VŠ a jazykových škol Plzně a Plzeňského kraje, která tradičně probíhají v Ruském centru na UJP ZČU již 10 let (od založení Ruského centra v r. 2012). Cílem projektu je metodická, didaktická a informační podpora vyučujících, pomoc v rozvoji jejich jazykových dovedností a také utváření profesní společnosti rusistů v západních Čechách.
Seminář je financován z prostředků grantu Fondu „Russkij mir“, který Ruské centrum opakovaně obdržel. Seminář je též akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR jako součást dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) pod číslem jednacím MSMT-32917/2018-2-996. Splňuje podmínky stanovené MŠMT a je možné jej zařadit do žádosti o dotaci v rámci Šablon pro ZŠ a SŠ v kategorii DVPP.