OSOBNOSTI ČETLY A ZPÍVALY JIŘÍHO ŽÁČKAPo velkém úspěchu čtení z veršů básníka Lubomíra Brožka byl další z večerů nazvaných "Na co poezie?" věnován tvorbě legendárního čítankového básníka Jiřího Žáčka.
Na těchto večerech pořádaných Klubem českých a slovenských spisovatelů ve spolupráci se Slovenským domem interpretují různé české a slovenské osobnosti tvorbu jednoho básníka. Tentokrát to byl legendární čítankový Jiří Žáček. Kromě básníka samotného četli verše Lubomír Brožek, Blanka Hejtmánková, Vladimír Skalský, Lucie Šťouračová a Kateřina Ryšavá. V bohatém hudebním programu vystoupili Michal Prokop, Slávek Janoušek a Eva "Blondýna" Suková.
Vladimír Skalský
zacek_W.jpg
* * *
"Evičku Sukovou znám z Klubu divadelníků z Jiráskova Hronova a vždy mne potěší další setkání s ní, v posledních letech zejména ve Slovenském domě."
Jiří Klapka
sukova_W.jpg
Eva Suková
Foto: Vlasta Kašpar
(převzato z webu bandzone.cz)
Její produkci nazývají hudební publicisté jako „femme-folk“, „herecký snad-šanson“, či „blondfolk“.
Kromě vlastní tvorby, která převažuje, má na repertoáru a také např. písně Bulata Okudžavy nebo Janis Joplin, které přebásnila do češtiny. V roce 2019 se stala finalistkou pražské písničkářské soutěže "Notování", kde skončila druhá, v témže roce dostala i tzv. „divokou kartu“ na národní kolo Porty do Řevnic.
Kromě písničkaření vydala v roce 2019 sbírku veršů „Zabásni m(n)ě“, jejímiž kmotry byli Jiří Žáček a Miloň Čepelka.
V civilním životě učí Eva Suková na Základní umělecké škole v Rakovníku a píše humoristické sloupky pro týdeník Raport.
(Převzato z webu www.spolu.art)