ARS POETICA V BRNĚRozkvetly čemeřice, talovíny, sněženky i krokusy a v tomto brzkém jaru se na Pedagogické fakultě Masarykovy Unverzity v Brně uskutečnila 16. února 2024 první regionální přehlídka 58. ročníku festivalu ARS POETICA - Puškinův památník.
porota_W.jpg
Účastníky i porotu přivítali studenti rusistiky, kteří dvojjazyčně celé dopoledne úspěšně moderovali. Milý úvodním slovem potěšila děkanka Pedagogické fakulty doc. PhDr. Mgr. Simona Koryčánková, Ph.D.. Hovořila o nezaměnitelném postavení ruského jazyka v našem vzdělávání a poděkovala pedagogům i účinkujícím za jejich zájem o festival ARS POETICA.
500800_dekanka_W.jpg
500800_divenka_W.jpg
Děkanka doc. Simona Koryčánková
Natálie Daňková z Kroměříže
Já jsem ve svém vystoupení vzpomněl letošní 225. výročí narození Alexandra Sergejeviče Puškina i jeho význam v rozvoji české literatury.
autobus_W.jpg
Žáci z brněnské ZŠ Vedlejší pobavili dramatizací veršů o roztržitém pánovi
Mezi soutěžícími byli nejpočetněji zastoupeni středoškoláci z gymnázií v Tišnově, Boskovicích, Velehradě, Kroměříži, EKO Gymnázia v Brně a žáci ZŠ Komenského v Přerově a ZŠ Vedlejší v Brně.
500800_kytaristka_W.jpg
500800_s_hlavou_W.jpg
Ester Hegrová z Velehradu
Lucie Florcová z Tišnova
skupinka_konec_W.jpg
Milým překvapením bylo vystoupení posluchaček pedagogické fakulty Denisy Machačkové, Terezy Homolové a Elišky Varmužové, které vedl a na klavír výtečně doprovázel Bc. Vojtěch Antoš. Rád jsem se s nimi vyfotil.
Jihomoravské kolo mělo, ostatně jako vždy, vysokou úroveň a výbornou atmosféru. Celostátní přehlídka se uskuteční 6.6.2024 v Praze, ale vítězi regionální přehlídky jsou vlastně všichni. Paní děkanka Koryčánková totiž nabídla účastníkům - vzhledem k jejich zájmu o obor - možnost přijetí na Pedagogickou fakultu bez zkoušek.
Jiří Klapka